Skyworks Solutions Inc. 510LCA50M1000AAG
Part No.:
510LCA50M1000AAG
Datasheet:
Anpu510LCA50M1000AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.1000MHZ HCSL SMD
Frequency:
50.1 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
44mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 510LCA50M1000AAG on Anpu?
3. Are the 510LCA50M1000AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510LCA50M1000AAG?
Image 510LCA50M1000AAGR 510LCA50M1000AAG
Part Number 510LCA50M1000AAGR 510LCA50M1000AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 50.1 MHz 50.1 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output HCSL HCSL
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 44mA 44mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)