Skyworks Solutions Inc. 510MCA66M6666BAG
Part No.:
510MCA66M6666BAG
Datasheet:
Anpu510MCA66M6666BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 66.6666MHZ CMOS SMD
Frequency:
66.6666 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 510MCA66M6666BAG on Anpu?
3. Are the 510MCA66M6666BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510MCA66M6666BAG?
Image 510MCA66M6666BAGR 510MCA66M6666BAG
Part Number 510MCA66M6666BAGR 510MCA66M6666BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 66.6666 MHz 66.6666 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 26mA 26mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)