Skyworks Solutions Inc. 510PCA19M4400BAG
Part No.:
510PCA19M4400BAG
Datasheet:
Anpu510PCA19M4400BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 19.4400MHZ CMOS SMD
Frequency:
19.44 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 510PCA19M4400BAG on Anpu?
3. Are the 510PCA19M4400BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510PCA19M4400BAG?
Image 510PCA19M4400BAGR 510PCA19M4400BAG
Part Number 510PCA19M4400BAGR 510PCA19M4400BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 19.44 MHz 19.44 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 26mA 26mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)