Skyworks Solutions Inc. 510SCA40M0000AAG
Part No.:
510SCA40M0000AAG
Datasheet:
Anpu510SCA40M0000AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Frequency:
40 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 510SCA40M0000AAG on Anpu?
3. Are the 510SCA40M0000AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510SCA40M0000AAG?
Image 510SCA40M0000AAGR 510SCA40M0000AAG
Part Number 510SCA40M0000AAGR 510SCA40M0000AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 40 MHz 40 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 26mA 26mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)