Skyworks Solutions Inc. 511ABA55M5555AAG
Part No.:
511ABA55M5555AAG
Datasheet:
Anpu511ABA55M5555AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 55.5555MHZ LVPECL
Frequency:
55.5555 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
43mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511ABA55M5555AAG on Anpu?
3. Are the 511ABA55M5555AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511ABA55M5555AAG?
Image 511ABA55M5555AAGR 511ABA55M5555AAG
Part Number 511ABA55M5555AAGR 511ABA55M5555AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 55.5555 MHz 55.5555 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 43mA 43mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)