Skyworks Solutions Inc. 511ABA68M7500AAG
Part No.:
511ABA68M7500AAG
Datasheet:
Anpu511ABA68M7500AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 68.7500MHZ LVPECL
Frequency:
68.75 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
43mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511ABA68M7500AAG on Anpu?
3. Are the 511ABA68M7500AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511ABA68M7500AAG?
Image 511ABA68M7500AAGR 511ABA68M7500AAG
Part Number 511ABA68M7500AAGR 511ABA68M7500AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 68.75 MHz 68.75 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 43mA 43mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)