Skyworks Solutions Inc. 511ABB29M4912AAG
Part No.:
511ABB29M4912AAG
Datasheet:
Anpu511ABB29M4912AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 29.4912MHZ LVPECL
Frequency:
29.4912 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
43mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511ABB29M4912AAG on Anpu?
3. Are the 511ABB29M4912AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511ABB29M4912AAG?
Image 511ABB29M4912AAGR 511ABB29M4912AAG
Part Number 511ABB29M4912AAGR 511ABB29M4912AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 29.4912 MHz 29.4912 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 43mA 43mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)