Skyworks Solutions Inc. 511ACA61M8750BAG
Part No.:
511ACA61M8750BAG
Datasheet:
Anpu511ACA61M8750BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 61.8750MHZ LVPECL
Frequency:
61.875 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
43mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 511ACA61M8750BAG on Anpu?
3. Are the 511ACA61M8750BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511ACA61M8750BAG?
Image 511ACA61M8750BAGR 511ACA61M8750BAG
Part Number 511ACA61M8750BAGR 511ACA61M8750BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 61.875 MHz 61.875 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 43mA 43mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)