Skyworks Solutions Inc. 511BBA166M700BAG
Part No.:
511BBA166M700BAG
Datasheet:
Anpu511BBA166M700BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 166.7000MHZ LVDS SMD
Frequency:
166.7 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 511BBA166M700BAG on Anpu?
3. Are the 511BBA166M700BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511BBA166M700BAG?
Image 511BBA166M700BAGR 511BBA166M700BAG
Part Number 511BBA166M700BAGR 511BBA166M700BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 166.7 MHz 166.7 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)