Skyworks Solutions Inc. 511BBA169M697AAG
Part No.:
511BBA169M697AAG
Datasheet:
Anpu511BBA169M697AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 169.6970MHZ LVDS SMD
Frequency:
169.697 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511BBA169M697AAG on Anpu?
3. Are the 511BBA169M697AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511BBA169M697AAG?
Image 511BBA169M697AAGR 511BBA169M697AAG
Part Number 511BBA169M697AAGR 511BBA169M697AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 169.697 MHz 169.697 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)