Skyworks Solutions Inc. 511BCA148M500BAG
Part No.:
511BCA148M500BAG
Datasheet:
Anpu511BCA148M500BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Frequency:
148.5 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 511BCA148M500BAG on Anpu?
3. Are the 511BCA148M500BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511BCA148M500BAG?
Image 511BCA148M500BAGR 511BCA148M500BAG
Part Number 511BCA148M500BAGR 511BCA148M500BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 148.5 MHz 148.5 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)