Skyworks Solutions Inc. 511BCA162M500AAG
Part No.:
511BCA162M500AAG
Datasheet:
Anpu511BCA162M500AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 162.5000MHZ LVDS SMD
Frequency:
162.5 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511BCA162M500AAG on Anpu?
3. Are the 511BCA162M500AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511BCA162M500AAG?
Image 511BCA162M500AAGR 511BCA162M500AAG
Part Number 511BCA162M500AAGR 511BCA162M500AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 162.5 MHz 162.5 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)