Skyworks Solutions Inc. 511DAA156M250AAG
Part No.:
511DAA156M250AAG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu511DAA156M250AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ HCSL SMD
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si511
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Frequency:
156.25 MHz
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
44mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511DAA156M250AAG on Anpu?
3. Are the 511DAA156M250AAG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511DAA156M250AAG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 511DAA156M250AAGR 511DAA156M250AAG
Part Number 511DAA156M250AAGR 511DAA156M250AAG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si511 Si511
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output HCSL HCSL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 44mA 44mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)