Skyworks Solutions Inc. 511EBA100M250AAG
Part No.:
511EBA100M250AAG
Datasheet:
Anpu511EBA100M250AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.2500MHZ LVPECL
Frequency:
100.25 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
43mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511EBA100M250AAG on Anpu?
3. Are the 511EBA100M250AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511EBA100M250AAG?
Image 511EBA100M250AAGR 511EBA100M250AAG
Part Number 511EBA100M250AAGR 511EBA100M250AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 100.25 MHz 100.25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 43mA 43mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)