Skyworks Solutions Inc. 511FAA161M133AAG
Part No.:
511FAA161M133AAG
Datasheet:
Anpu511FAA161M133AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 161.1330MHZ LVDS SMD
Frequency:
161.133 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511FAA161M133AAG on Anpu?
3. Are the 511FAA161M133AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511FAA161M133AAG?
Image 511FAA161M133AAGR 511FAA161M133AAG
Part Number 511FAA161M133AAGR 511FAA161M133AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 161.133 MHz 161.133 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)