Skyworks Solutions Inc. 511FBA166M667BAG
Part No.:
511FBA166M667BAG
Datasheet:
Anpu511FBA166M667BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 166.6670MHZ LVDS SMD
Frequency:
166.667 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
1. How to order 511FBA166M667BAG on Anpu?
3. Are the 511FBA166M667BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511FBA166M667BAG?
Image 511FBA166M667BAGR 511FBA166M667BAG
Part Number 511FBA166M667BAGR 511FBA166M667BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 166.667 MHz 166.667 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)