Skyworks Solutions Inc. 511FCA104M166BAG
Part No.:
511FCA104M166BAG
Datasheet:
Anpu511FCA104M166BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 104.1660MHZ LVDS SMD
Frequency:
104.166 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 511FCA104M166BAG on Anpu?
3. Are the 511FCA104M166BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511FCA104M166BAG?
Image 511FCA104M166BAGR 511FCA104M166BAG
Part Number 511FCA104M166BAGR 511FCA104M166BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 104.166 MHz 104.166 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)