Skyworks Solutions Inc. 511FCA207M297BAGR
Part No.:
511FCA207M297BAGR
Datasheet:
Anpu511FCA207M297BAGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 207.2970MHZ LVDS SMD
Frequency:
207.297 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 511FCA207M297BAGR on Anpu?
3. Are the 511FCA207M297BAGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511FCA207M297BAGR?
Image 511FCA207M297BAGR
Part Number 511FCA207M297BAGR
Type XO (Standard)
Frequency 207.297 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 23mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)