Skyworks Solutions Inc. 511JBA66M6670AAG
Part No.:
511JBA66M6670AAG
Datasheet:
Anpu511JBA66M6670AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 66.6670MHZ LVDS SMD
Frequency:
66.667 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511JBA66M6670AAG on Anpu?
3. Are the 511JBA66M6670AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511JBA66M6670AAG?
Image 511JBA66M6670AAGR 511JBA66M6670AAG
Part Number 511JBA66M6670AAGR 511JBA66M6670AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 66.667 MHz 66.667 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)