Skyworks Solutions Inc. 511JCA166M625BAG
Part No.:
511JCA166M625BAG
Datasheet:
Anpu511JCA166M625BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 166.6250MHZ LVDS SMD
Frequency:
166.625 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 511JCA166M625BAG on Anpu?
3. Are the 511JCA166M625BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511JCA166M625BAG?
Image 511JCA166M625BAGR 511JCA166M625BAG
Part Number 511JCA166M625BAGR 511JCA166M625BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 166.625 MHz 166.625 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)