Skyworks Solutions Inc. 511JCA166M667AAG
Part No.:
511JCA166M667AAG
Datasheet:
Anpu511JCA166M667AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 166.6670MHZ LVDS SMD
Frequency:
166.667 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511JCA166M667AAG on Anpu?
3. Are the 511JCA166M667AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511JCA166M667AAG?
Image 511JCA166M667AAGR 511JCA166M667AAG
Part Number 511JCA166M667AAGR 511JCA166M667AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 166.667 MHz 166.667 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)