Skyworks Solutions Inc. 511JCA166M750BAG
Part No.:
511JCA166M750BAG
Datasheet:
Anpu511JCA166M750BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 166.7500MHZ LVDS SMD
Frequency:
166.75 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 511JCA166M750BAG on Anpu?
3. Are the 511JCA166M750BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511JCA166M750BAG?
Image 511JCA166M750BAGR 511JCA166M750BAG
Part Number 511JCA166M750BAGR 511JCA166M750BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 166.75 MHz 166.75 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)