Skyworks Solutions Inc. 511MCB39M0625AAG
Part No.:
511MCB39M0625AAG
Datasheet:
Anpu511MCB39M0625AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 39.0625MHZ CMOS SMD
Frequency:
39.0625 MHz
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 511MCB39M0625AAG on Anpu?
3. Are the 511MCB39M0625AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511MCB39M0625AAG?
Image 511MCB39M0625AAGR 511MCB39M0625AAG
Part Number 511MCB39M0625AAGR 511MCB39M0625AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 39.0625 MHz 39.0625 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 26mA 26mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)