Skyworks Solutions Inc. 511RCA24M0000BAGR
Part No.:
511RCA24M0000BAGR
Datasheet:
Anpu511RCA24M0000BAGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
24 MHz
Output:
CMOS, Dual (In-Phase)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
1. How to order 511RCA24M0000BAGR on Anpu?
3. Are the 511RCA24M0000BAGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511RCA24M0000BAGR?
Image 511RCA24M0000BAGR
Part Number 511RCA24M0000BAGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si511
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS, Dual (In-Phase)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 26mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)