Skyworks Solutions Inc. 511RCA27M0000BAG
Part No.:
511RCA27M0000BAG
Datasheet:
Anpu511RCA27M0000BAG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Frequency:
27 MHz
Output:
CMOS, Dual (In-Phase)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
1. How to order 511RCA27M0000BAG on Anpu?
3. Are the 511RCA27M0000BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511RCA27M0000BAG?
Image 511RCA27M0000BAGR 511RCA27M0000BAG
Part Number 511RCA27M0000BAGR 511RCA27M0000BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 27 MHz 27 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS, Dual (In-Phase) CMOS, Dual (In-Phase)
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 26mA 26mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)