Skyworks Solutions Inc. 511RCA50M0000BAG
Part No.:
511RCA50M0000BAG
Datasheet:
Anpu511RCA50M0000BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Frequency:
50 MHz
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 511RCA50M0000BAG on Anpu?
3. Are the 511RCA50M0000BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511RCA50M0000BAG?
Image 511RCA50M0000BAGR 511RCA50M0000BAG
Part Number 511RCA50M0000BAGR 511RCA50M0000BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 50 MHz 50 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 26mA 26mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)