Skyworks Solutions Inc. 511SCB74M1758BAG
Part No.:
511SCB74M1758BAG
Datasheet:
Anpu511SCB74M1758BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 74.1758MHZ CMOS SMD
Frequency:
74.1758 MHz
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 511SCB74M1758BAG on Anpu?
3. Are the 511SCB74M1758BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511SCB74M1758BAG?
Image 511SCB74M1758BAGR 511SCB74M1758BAG
Part Number 511SCB74M1758BAGR 511SCB74M1758BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 74.1758 MHz 74.1758 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 26mA 26mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)