Skyworks Solutions Inc. 515CAA10M2400AAG
Part No.:
515CAA10M2400AAG
Datasheet:
Anpu515CAA10M2400AAG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ CMOS
Frequency:
10.24 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±100ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
29mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 515CAA10M2400AAG on Anpu?
3. Are the 515CAA10M2400AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 515CAA10M2400AAG?
Image 515CAA10M2400AAGR 515CAA10M2400AAG
Part Number 515CAA10M2400AAGR 515CAA10M2400AAG
Type VCXO VCXO
Frequency 10.24 MHz 10.24 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm ±100ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 29mA 29mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)