Skyworks Solutions Inc. 515CAA74M2500AAG
Part No.:
515CAA74M2500AAG
Datasheet:
Anpu515CAA74M2500AAG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ CMOS
Frequency:
74.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±100ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
29mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 515CAA74M2500AAG on Anpu?
3. Are the 515CAA74M2500AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 515CAA74M2500AAG?
Image 515CAA74M2500AAGR 515CAA74M2500AAG
Part Number 515CAA74M2500AAGR 515CAA74M2500AAG
Type VCXO VCXO
Frequency 74.25 MHz 74.25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm ±100ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 29mA 29mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)