Skyworks Solutions Inc. 515CAB16M3840AAG
Part No.:
515CAB16M3840AAG
Datasheet:
Anpu515CAB16M3840AAG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 16.3840MHZ CMOS
Frequency:
16.384 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±100ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
29mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 515CAB16M3840AAG on Anpu?
3. Are the 515CAB16M3840AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 515CAB16M3840AAG?
Image 515CAB16M3840AAGR 515CAB16M3840AAG
Part Number 515CAB16M3840AAGR 515CAB16M3840AAG
Type VCXO VCXO
Frequency 16.384 MHz 16.384 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm ±100ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 29mA 29mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)