Skyworks Solutions Inc. 515CCA19M4400AAGR
Part No.:
515CCA19M4400AAGR
Datasheet:
Anpu515CCA19M4400AAGR.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 19.4400MHZ CMOS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
19.44 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
29mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 515CCA19M4400AAGR on Anpu?
3. Are the 515CCA19M4400AAGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 515CCA19M4400AAGR?
Image 515CCA19M4400AAGR
Part Number 515CCA19M4400AAGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si515
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 19.44 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 29mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)