Skyworks Solutions Inc. 515CCB1M95840AAG
Part No.:
515CCB1M95840AAG
Datasheet:
Anpu515CCB1M95840AAG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 1.9584MHZ CMOS SMD
Frequency:
1.9584 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
29mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 515CCB1M95840AAG on Anpu?
3. Are the 515CCB1M95840AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 515CCB1M95840AAG?
Image 515CCB1M95840AAGR 515CCB1M95840AAG
Part Number 515CCB1M95840AAGR 515CCB1M95840AAG
Type VCXO VCXO
Frequency 1.9584 MHz 1.9584 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 29mA 29mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)