Skyworks Solutions Inc. 530CB000107DGR
Part No.:
530CB000107DGR
Datasheet:
Anpu530CB000107DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 107.0000KHZ CMOS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
107 kHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530CB000107DGR on Anpu?
3. Are the 530CB000107DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CB000107DGR?
Image 530CB000107DGR
Part Number 530CB000107DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 107 kHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)