Skyworks Solutions Inc. 530CC12M0000DGR
Part No.:
530CC12M0000DGR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu530CC12M0000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si530
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
12 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530CC12M0000DGR on Anpu?
3. Are the 530CC12M0000DGR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC12M0000DGR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 530CC12M0000DGR
Part Number 530CC12M0000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 12 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)