Skyworks Solutions Inc. 530CC12M2880DG
Part No.:
530CC12M2880DG
Datasheet:
Anpu530CC12M2880DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
12.288 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530CC12M2880DG on Anpu?
3. Are the 530CC12M2880DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC12M2880DG?
Image 530CC12M2880DGR 530CC12M2880DG
Part Number 530CC12M2880DGR 530CC12M2880DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si530 Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 12.288 MHz 12.288 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 88mA 88mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)