Skyworks Solutions Inc. 530CC12M2890DGR
Part No.:
530CC12M2890DGR
Datasheet:
Anpu530CC12M2890DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 12.2890MHZ CMOS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
12.289 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530CC12M2890DGR on Anpu?
3. Are the 530CC12M2890DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC12M2890DGR?
Image 530CC12M2890DGR
Part Number 530CC12M2890DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 12.289 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)