Skyworks Solutions Inc. 530CC58M2500DGR
Part No.:
530CC58M2500DGR
Datasheet:
Anpu530CC58M2500DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 58.2500MHZ CMOS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
58.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530CC58M2500DGR on Anpu?
3. Are the 530CC58M2500DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC58M2500DGR?
Image 530CC58M2500DGR
Part Number 530CC58M2500DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 58.25 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)