Skyworks Solutions Inc. 530CC59M0950DGR
Part No.:
530CC59M0950DGR
Datasheet:
Anpu530CC59M0950DGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
59.095 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530CC59M0950DGR on Anpu?
3. Are the 530CC59M0950DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC59M0950DGR?
Image 530CC59M0950DGR
Part Number 530CC59M0950DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 59.095 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)