Skyworks Solutions Inc. 530CC90M0000DGR
Part No.:
530CC90M0000DGR
Datasheet:
Anpu530CC90M0000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 90.0000MHZ CMOS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
90 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530CC90M0000DGR on Anpu?
3. Are the 530CC90M0000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC90M0000DGR?
Image 530CC90M0000DGR
Part Number 530CC90M0000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 90 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)