Skyworks Solutions Inc. 530DC38M8800DGR
Part No.:
530DC38M8800DGR
Datasheet:
Anpu530DC38M8800DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 38.8800MHZ CML SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
38.88 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530DC38M8800DGR on Anpu?
3. Are the 530DC38M8800DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530DC38M8800DGR?
Image 530DC38M8800DGR
Part Number 530DC38M8800DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 38.88 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 108mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)