Skyworks Solutions Inc. 530GC12M2880DGR
Part No.:
530GC12M2880DGR
Datasheet:
Anpu530GC12M2880DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
12.288 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530GC12M2880DGR on Anpu?
3. Are the 530GC12M2880DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530GC12M2880DGR?
Image 530GC12M2880DGR
Part Number 530GC12M2880DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 12.288 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)