Skyworks Solutions Inc. 530JC33M3300DG
Part No.:
530JC33M3300DG
Datasheet:
Anpu530JC33M3300DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
33.33 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530JC33M3300DG on Anpu?
3. Are the 530JC33M3300DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530JC33M3300DG?
Image 530JC33M3300DGR 530JC33M3300DG
Part Number 530JC33M3300DGR 530JC33M3300DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si530 Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 33.33 MHz 33.33 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 88mA 88mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)