Skyworks Solutions Inc. 530JC36M8640DG
Part No.:
530JC36M8640DG
Datasheet:
Anpu530JC36M8640DG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Packaging:
Strip
Frequency:
36.864 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530JC36M8640DG on Anpu?
3. Are the 530JC36M8640DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530JC36M8640DG?
Image 530JC36M8640DGR 530JC36M8640DG
Part Number 530JC36M8640DGR 530JC36M8640DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si530 Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 36.864 MHz 36.864 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 88mA 88mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)