Skyworks Solutions Inc. 530VC10M0000DG
Part No.:
530VC10M0000DG
Datasheet:
Anpu530VC10M0000DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530VC10M0000DG on Anpu?
3. Are the 530VC10M0000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530VC10M0000DG?
Image 530VC10M0000DGR 530VC10M0000DG
Part Number 530VC10M0000DGR 530VC10M0000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series * Si530
Package/Case - 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator - Crystal
Type - XO (Standard)
Frequency - 10 MHz
Function - Enable/Disable
Output - CMOS
Voltage - Supply - 1.8V
Frequency Stability - ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature - -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) - 88mA
Ratings - -
Mounting Type - Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension - 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) - 0.071" (1.80mm)