Skyworks Solutions Inc. 531BB212M500DG
Part No.:
531BB212M500DG
Datasheet:
Anpu531BB212M500DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
212.5 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 531BB212M500DG on Anpu?
3. Are the 531BB212M500DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531BB212M500DG?
Image 531BB212M500DGR 531BB212M500DG
Part Number 531BB212M500DGR 531BB212M500DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series * Si531
Package/Case - 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator - Crystal
Type - XO (Standard)
Frequency - 212.5 MHz
Function - Enable/Disable
Output - LVDS
Voltage - Supply - 3.3V
Frequency Stability - ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature - -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) - 98mA
Ratings - -
Mounting Type - Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension - 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) - 0.071" (1.80mm)