Skyworks Solutions Inc. 531BC10M0000DGR
Part No.:
531BC10M0000DGR
Datasheet:
Anpu531BC10M0000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 531BC10M0000DGR on Anpu?
3. Are the 531BC10M0000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531BC10M0000DGR?
Image 531BC10M0000DGR
Part Number 531BC10M0000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 10 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 98mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)