Skyworks Solutions Inc. 531BC110M000DG
Part No.:
531BC110M000DG
Datasheet:
Anpu531BC110M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 110.0000MHZ LVDS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
110 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 531BC110M000DG on Anpu?
3. Are the 531BC110M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531BC110M000DG?
Image 531BC110M000DGR 531BC110M000DG
Part Number 531BC110M000DGR 531BC110M000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si531 Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 110 MHz 110 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)