Skyworks Solutions Inc. 531EB156M300DGR
Part No.:
531EB156M300DGR
Datasheet:
Anpu531EB156M300DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 156.3000MHZ LVPECL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
156.3 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
121mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 531EB156M300DGR on Anpu?
3. Are the 531EB156M300DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531EB156M300DGR?
Image 531EB156M300DGR
Part Number 531EB156M300DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 156.3 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 121mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)