Skyworks Solutions Inc. 531FB131M072DGR
Part No.:
531FB131M072DGR
Datasheet:
Anpu531FB131M072DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 131.0720MHZ LVDS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
131.072 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 531FB131M072DGR on Anpu?
3. Are the 531FB131M072DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531FB131M072DGR?
Image 531FB131M072DGR
Part Number 531FB131M072DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 131.072 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 98mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)