Skyworks Solutions Inc. 531HB156M250DGR
Part No.:
531HB156M250DGR
Datasheet:
Anpu531HB156M250DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CML SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
156.25 MHz
Output:
CML
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 531HB156M250DGR on Anpu?
3. Are the 531HB156M250DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531HB156M250DGR?
Image 531HB156M250DGR
Part Number 531HB156M250DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 108mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)